Philips’ten MR endişesine çözüm

Philips’ten MR endişesine çözüm

MR görüntülemede teknoloji ve inovasyona öncülük eden Philips, Ambient Experience in-bore Connect çözümü ile MR çekim süreci boyunca hastayı, bulunduğu ortamın dışına çıkarıyor. Hastayı görsel ve işitsel olarak çepeçevre saran Ambient Experience in-bore Connect hastayı sakinleştirirken, bilgilendirici ve yönlendirici etkisiyle de hasta endişesi kaynaklı gerçekleştirilen çekim tekrarlarını yıllık ortalama %70’e kadar azaltıyor.

Philips’in hastayı bulunduğu ortamın dışına çıkaran Philips Ambient Experience in-bore Connect çözümü, MR cihazına giren hastalara kişiselleştirilmiş bir multi-medya tecrübesi sunuyor. Bu özellik sayesinde, MR çekimi sırasındaki görsel-işitsel temayı seçen hastalar, kendi seçtikleri temaya ait ışıklandırma ile aydınlatılan MR odasında girdikleri andan itibaren stresten uzaklaşıyor.

Hastalar, Ambient Experience in-bore Connect’in sakinleştirici, bilgilendirici ve yönlendirici etkisiyle kendilerini MR sürecinin bir parçası hissederek endişelerini bir kenara bırakıyor. MR cihazına yattıklarında gözleri üzerine yerleştirilen bir ayna vasıtası ile kendisine gösterilen temayı izleme ve özel ses izolasyonuna sahip kulaklık ile temaya ait müzikleri dinleme imkânına sahip olan hastaları, Ambient Experience in-bore Connect’in görsel ve işitsel ortamı çevreliyor. Çekim protokolleriyle senkronize olarak çalışan Philips Ambient Experience in-bore Connect, tüm çekim boyunca hastayı bir sonraki çekimin kaç dakika süreceği konusunda hem sesli hem de görsel olarak bilgilendiriyor hem de nefes tutması gereken çekimlerde nefesini ne kadar süre tutması gerektiği konusunda yönlendiriyor.