Yaşam Sevinci

Yaşam Sevinci
Yazar: 
Dr. Ümit Aktaş

İlaçsız Yaşam, Bitkisel Kürlerle İlaçsız Tedavi, Mutluluk Kürleri, Diyabet ve Zayıflama Kürleri ve Mutluluk Kürleri 2 kitaplarının yazarı Fitoterapi Uzmanı Dr. Ümit Aktaş’ın, “11 adımda daha sağlıklı bir yaşam için yol haritası” sunduğu altıncı kitabı Yaşam Sevinci, ALFA Yayıncılık’tan yayınlandı. 

“Türkiye’deki hasta sayısı ve ilaç kullanım oranları her geçen gün artıyor. Niye bu kadar çok hasta oluyoruz? Neden bu kadar mutsuzuz? Yaşam sevincimizi niye kaybettik? Ne yapmalıyız?” soruları çıkış noktası olan Yaşam Sevinci, sofrasını şifayla, sağlıkla donatmak isteyen, ama nereden başlayacağını ne yapacağını, önce hangi adımı atacağını bilmeyenlere yol gösterecek.

Hastalıklardan korunmada, sağlıklı bir yaşam için beslenmenin yerini, doğanın sunduğu şifalı besin ve bitkilerden faydalanmanın önemini vurgulayan kitap, “Yaşam sevinci, sağlıklı yaşamla mümkün” diyor.

Çaresizlik yerine çözüm sunan Yaşam Sevinci kitabı; “Diyetlerin Kısır Döngüsünden Kurtulma Kılavuzu”, “Dersimiz Hayat Bilgisi”, “Mevsimsel Beslenme”, “Doğanın İlaçlarını Keşfet”, “Mutfak Reformu”, “Enerji Dopingi” ve “Uzun Yaşa Sağlıklı Yaş Al” başlıklarında yedi ana bölümden oluşuyor. Kitapta ayrıca, "11 adımda daha sağlıklı bir yaşam için yol haritası" isimli, okuyucuları harekete geçirecek, onlara yol gösterecek özel bir bölüm yer alıyor.

Bilime dayalı bilgilerin kolaylıkla eyleme geçirilebilmesi için pratik önerilerin yer aldığı Yaşam Sevinci kitabında, geleneksel tıpta binlerce yıldır ilaç niyetine kullanılan bitkiler ve bu bitkilerden faydalanmanın yolları anlatırken aynı zamanda hızlı ve sonuç odaklı kürler, tarifler ve tavsiyeler de yer alıyor.

Değişimin zor olmadığını göstermek için okuyucularına 11 adımda daha sağlıklı bir yaşam için yol haritası sunan Dr. Ümit Aktaş, “Bu adımları okuyucularımı doğru seçimler yapmaya motive etmek, bilgi kirliliğinde doğruyu bulmalarına yardımcı olmak ve sağlıklı beslenmeye geçişlerini kolaylaştırmak için hazırladım. Bu adımları uygularken her şeyi tek bir günde değiştirmeye çalışmayın, ‘benden geçti, bunca yılın zararını düzeltemem artık’ demeyin, değişim için kendinize zaman tanıyın. Bir sonraki adıma ne zaman mı geçeceksiniz? Attığınız adım gündelik yaşamınızın doğal bir parçası haline geldiğinde…’’ diyor.

Yaşam sevincinizi geri kazanın

Fitoterapi Uzmanı Dr. Ümit Aktaş “Temiz gıdaya ulaşmanın önemini kavradığınızda, zararlı olanı şifalı olanla değiştirip, hayatınıza adapte ettiğinizde sağlıklı bir yaşam için en önemli adımı atmış olacaksınız” diyor. Son yıllarda dünyayı sarsan hastalıklar, adeta şeker gibi tüketilen ilaçlar, şehir efsanelerine dönüşen doğru bilinen yanlışlar nedeniyle insanlar kendilerini çok daha mutsuz, umutsuz ve çaresiz hissediyor diyen Dr. Aktaş, “Sizi mutsuz eden, karamsarlığa neden olan sağlık sorunlarının çözümü aslında doğada, mutfağınızda, sizin seçimlerinizde! Sağlıklı ve mutlu bir hayata giden yolda, sayfalarında umut ve çözüm olan yeni kitabım Yaşam Sevinci ile yanınızda rehber olacağım. Bir hekimin misyonu siz hasta olduktan sonra pek çok yan etkisi olan ilaç reçete etmek değil, sizi hastalıklardan korumak olmalı.”