Sağlıkçıların sesi "Sağlıklı Mikrofon" yayında...

Sağlıkçıların sesi "Sağlıklı Mikrofon" yayında...

Sağlıkçıların sesi ve sağlıkta bir nefes hedefiyle hafta içi her gün 21:00-23:00 saatleri arasında 93.4 frekansından Radyo K’da ‘Sağlıklı Mikrofon’  dinleyicileri  ile buluşuyor. Uzman hekimlerin konuk olduğu program bütün Türkiye’den dinleniliyor.

Sunuculuğunu ve program koordinatörlüğünü üstlenen İbrahim Ay ‘Sağlıklı Mikrofon’ ile halk sağlığının ve sağlık çalışanlarının sorunlarını konuşabileceği bir platformu olduğunu belirtti.

Uzman hekimler konuk olacak

İbrahim Ay “Covid-19 pandemisinde mücadele eden tüm sağlık çalışanlarının bu zorlu süreçte bütün yükü üzerlerine alarak halk sağlığı için gecelerini gündüzlerini birbirine kattılar hatta ailelerinden ve sevdiklerinden uzak kaldılar. Bu uğurda şehit olan sağlık çalışanları var.  Sağlık çalışanları için ne yapsak az olur emekleri ve gayretlerinin insan üstü” diye konuştu.  ‘Sağlıklı Mikrofon’ programında her çarşamba alanında uzman hekimler konuk olacak. Dinleyicilerin sağlıkla ilgili sorularına yanıt bulacağı program anı zamanda sağlık çalışanlarının da sesi olacak.

Sağlık çalışanları için müzik şöleni

Pandemi döneminde yoğun çalışan sağlık çalışanlarına bir nebze de olsa katkı sağlama hedefiyle yola çıkan programda sağlık çalışanlarının istek parçalarını dinleyeciyle buluşturacak.  Programı kaçıranlar için ‘@sagliklimikrofon’ hesabından Youtube’dan da dinlenebilecek.